Belgia kuningas, Albert II, kes andis juulis trooni üle oma pojale Philippele, on kaevelnud, et tema aastapalga kärpimine on “tänamatu” ja majanduslikult “problemaatiline”, vahendas kohalik meedia.
Belgia ajaleht Le Soir teatas täna, et nüüdsest kroonprintsi tiitlit kandev Albert kaebas Belgia valitsusele kungliku sissetuleku reformide kohta, mille kohaselt rakenduvad kuninglikule rahakotile nüüdsest tulumaks ja aktsiisimaksud.
Kuningana oli Alberti aastapalk 11,5 miljonit eurot. Troonist loobudes kahanes tema aastane sissetulek aga 923 000 euroni aastas. Sissetulek sisaldab 180 000 euro suurust palka ja 743 000 eurot muudeks kuludeks.
Juunis avaldatud reeglite kohaselt saavad riigipalka nüüd vaid monarh, pärija ja tema abikaasa, samuti monarhi lesk.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Veidi üle 11 miljoni elanikuga Belgia on viimase aastaga tõusnud üheks suurimaks USA võlakirjade omajaks. Soetatud võlakirjade hulk on liiga suur, et Belgia neid ise ostnud oleks.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.