"See on häbiväärne, aga vältimatu," ütles Nokia mobiiliüksuse eksjuht Anssi Vanjoki ettevõtte mobiiliüksuse müügi kohta.
"Strateegia ebaõnnestus täielikult, aga nüüd loodetakse, et Microsofti hammas hakkab peale sellele, millele Nokial ei hakanud," ütles Shanghais viibinud Vanjoki Helsingin Sanomatele. Pikemalt ta tänast tehingut kommenteerima ei soostunud.
Anssi Vanjoki oli Nokia tegevjuhiks pärast Olli-Pekka Kallasvuod, enne kui nõukogu valis sellele kohale Microsoftist tulnud kanadalase Stephen Elopi.
Seotud lood
Investor Rene Ilvese sõnul oli Nokiale kahjumis mobiiliüksus nagu kivi kaelas. Nüüd, kui Microsoft ostab selle ära, muutub Nokia automaatselt kasumlikuks ettevõtteks.
Microsofti Balti regiooni juhi Rain Laane sõnul on Microsofti Nokia-ost Eesti jaoks väga positiivne, sest annab tublisti hoogu Eesti pilveärile.
Kui mobiiliüksuse Microsoftile maha müünud Nokia aktsia rallis üle 40% plussis, siis Microsofti aktsia oli eelturul ligi 5% miinuses.
Nokia endine juht ja nõukogu esimees Jorma Ollila ei olnud nõus Helsingin Sanomatele Nokia telefoniüksuse müüki Microsoftile kommenteerima.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.