Rahandusminister Jürgen Ligi ütles riigikogule, et ainuke asi, mis on tal Saksmaale ette heita on see, et et seal juuakse vahepeal liiga palju õlut.
Kadri Simson küsis rahandusministrilt, mida ta pidas silmas, öeldes intervjuus Saksmaaa lehele, et eestlased kannavad suuremat koormust ESMis.
"Mul ei ole midagi Saksamaale peale seda, et seal juuakse vahepeal liiga palju õlut," sõnas Ligi. Ta lükkas ümber väiteid, just kui oleks ta Saksamaale midagi ette heitnud. "Ärge mind päris lolliks ka pidage," rõhutas Ligi.
Majandusajakiri Wirtschaftswoche tegi Ligiga intervjuu, kus küsis ka tema arvamust Saksamaa põhiseaduskohtu otsuse kohta, kus Ligi kritiseeris Saksamaa venitamist ESM-ga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sotsiaaldemokraadist rahanduskomisjoni aseesimees Rannar Vassiljev märkis, et Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise seaduseelnõu läheb vastuollu põhiseadusega, mistõttu ei ole võimalik selle poolt hääletada.
Rahandusminister Jürgen Ligi seisis ja vastas täna Riigikogu ees ESMi puudutavatele küsimustele peaaegu neli tundi.
Rahandusminister Jürgen Ligi kritiseeris, et Saksa konstitutsioonikohus venitab ESMi algusega. Sellega naeruvääristatakse ESMi üle otsustamisega ootavaid valitsusi, kirjutati loos pealkirjaga Eesti kritiseerib Konstitutsioonikohust: Põhjamaal kireb üks kukk!
Tänasel riigikogu istungil tegi Keskerakond ettepaneku ESMi lepingu ratifitseerimise eelnõu tagasilükata, kuid see ei leidnud toetust.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.