Rahandusminister Jürgen Ligi ütles täna riigikogule, et Euroopa Stabiilsusmehhanism (ESM) on hapnik haigele ning annab hädas riikidele aega.
"ESM on hapnik haigele, ta annab aega," märkis minister.
Ta lisas, et tema ei mõelnud ESMi välja, aga ta on selles töös nii palju sees olnud. "Mina ei oleks ESMi välja mõelnud, ma poleks selle pealegi tulnud. Kuna ühtegi paremat ideed ei ole laekunud, siis on olen mina antud hetkel siin," tõdes Ligi.
Ligi on mitu korda ka varem öelnud ning ka täna, et ESM on loogiline osa Euroopa Liidust, mis jäi ehitamata ja see ei moonuta Euroopa põhilist struktuuri. "Ta parandab väärarenguid," sõnas Ligi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"See punkt põhiseaduses, et välislepinguid ei panda hääletusele on jumala õnnistus. Meie rikkus, jõukus ja vaesus sõltub sellest, kuidas Euroopal läheb, meie töökohad, meie sissetulekud, julgeolek laiemalt."
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
SEB Treasury osakonna juhataja Eero Sirendi märkis, et euribori langemisest on laenuvõtjatel raske negatiivset poolt leida, kuid hoiustajate tootlused jäävad üldjuhul inflatsioonile alla.
Sotsiaaldemokraadist rahanduskomisjoni aseesimees Rannar Vassiljev märkis, et Euroopa stabiilsusmehhanismi asutamislepingu ratifitseerimise seaduseelnõu läheb vastuollu põhiseadusega, mistõttu ei ole võimalik selle poolt hääletada.
Rahandusminister Jürgen Ligi seisis ja vastas täna Riigikogu ees ESMi puudutavatele küsimustele peaaegu neli tundi.
Riigikogus Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) teemalistele küsimustele vastanud rahandusminister Jürgen Ligi ei saa enda sõnul aru, miks on see teema nii suure kella küljes.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.