Nasdaq OMX Group tegi ettepanku maksta ühekordselt välja 40 miljonit dollarit finantsettevõtetele, kes said kahju Facebooki IPO tehniliste probleemide tõttu.
Nasdaqi poolt pakutav summa on tunduvalt väiksem kui 100 miljonit, mida firmad enda sõnul kaotasid Facebooki börsidebüüdi käigus.
13,7 miljonit dollarit annab Nasdaq rahas. Summa sisaldab 10,7 miljonit dollarit kasumit, mida Nasdaq esimesel kauplemispäeval teenis ning 3 miljonit mille mõistsid välja regulaatorid.
Ülejäänud osa tuleb kauplemistehingute allahindlusest järgneva kuue kuu jooksul.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Citigroup ründas Nasdaq OMX Groupi plaani kompenseerida vaid väike osa rahast firmadele, kes said Facebooki IPO tagajärjel kannatada.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.