Palusime ettevõtjail kommenteerida Ülo Pärnitsa sõnumit konverentsil Äriplaan, et firma, mis ei suuda töötajate palku kolmekordseks tõsta, pole tasemel.
"Mul on viimasel ajal olnud südame peal see, et Eestis on palk 3-4 korda madalam kui Skandinaavias. See pole mitte 30%, see on kolossaalne vahe," rääkis Pärnits Äriplaanil ning pani ettevõtjatele südamele, et nood hakkaksid töötajate palku tõstma. Küsisime ettevõtjailt kommentaare Ülo Pärnitsa väljaütlemise kohta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suurettevõtja Ülo Pärnits on tänases Maalehes taas võtnud ette üleskutse tõsta järsult palku, sarnase vastukaja tekitanud ettepaneku tegi ta ka sügisel konverentsil Äriplaan.
Sebe ASi omaniku Hugo Osula sõnul on bussijuhtide palk kommertsliinidel hetkel konkurentsivõimeline ja palku kolmekordistada pole võimalik.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.