ASi Tallinna Vesi aktsionär Olav Napritson ei pea õigeks konkurentsiameti otsust alandada ühepoolselt veeteenuse hinda.
"Kõigepealt peaksid pooled omavahel asjad selgeks rääkima. Kõigis heades tavades on, et ühepoolselt otsustamine pole õige," rääkis Napritson ja lisas, et kui saab kahepoolselt kompromissile, on ka tulem kõige parem.
Kui on võimalus ja firmat ei kahjusta, siis on investori sõnul tore, et tarbijatele hinnad langevad. "Kui elu läheb sundimatult selles suunas, et hinnad tõusevad ja inflatsioon on suur, siis ma ei näe, mille arvel peaks üks hind alla minema," nentis ta.
Küsimusele, mida Napritson oma aktsiatega teha plaanib, ta vastata ei osanud, kuna olukord on ootamatu. "Jään tõenäoliselt siiski ootavale seisukohale ja jätan need aktsiad alles," arvas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Esmaspäeval saatis konkurentsiamet Tallinna Veele ettekirjutuse, milles teavitati, et juhul kui veefirma ei esita hinnataotlust kehtivate veeteenuse hindade alandamiseks hiljemalt 14. novembriks 2011, plaanib konkurentsiamet astuda samme ja ühepoolselt alandada ettevõtte kehtivaid veeteenuse hindasid 29% võrra.
Seotud lood
Esmaspäeval saatis konkurentsiamet Tallinna Veele ettekirjutuse, milles teavitati, et juhul kui veefirma ei esita hinnataotlust kehtivate veeteenuse hindade alandamiseks hiljemalt 14. novembriks 2011, plaanib konkurentsiamet astuda samme ja ühepoolselt alandada ettevõtte kehtivaid veeteenuse hindasid 29% võrra.
Konkurentsiamet tuvastas, et AS-i Tallinna Vesi kehtiv veeteenuse hind on 36 protsendi võrra põhjendatust kallim.
Kui novembri keskpaigaks pole veeteenuse hinda langetatud, kavatseb koduomanikke ühendav Eesti Omanike Keskliit pöörduda ASi Tallinna Vesi vastase hagiga Harju maakohtusse.
AS Tallinna Vesi juhatuse esimees Ian Plenderleith ütles, et ettevõte on seni heas usus järginud erastamislepingut, mille tingimused seadis Tallinna linn, ja neil on raske soostuda väitega lepingu ebaseaduslikkusest 10 aastat pärast selle sõlmimist.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.