USA riigivõla vähendamiseks kavatseb president Barack Obama välja tulla nn rikaste maksuga.
Maks oleks üks võimalustest kahandada riigi võlakoormat, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg toetudes tundmatuks jääda soovivale allikale.
Obama mõte on praegusest enam ühtlustada palga- ja investeeringute tulult makstavat tulumaksu. Praegune 20protsendipunktine erinevus (35% baastulumaks palgatulult ja 15% tulumaks kapitalikasvult) paneb maksumaksjad otsima võimalusi oma palgatulu väljavõtmist investeeringutuluna.
USA presidendi mitteametlik nõunik Buffett on öelnud, et tema möödunud aasta maksukulu ulatus 6 938 744 dollarini. „See kõlab nagu suur hulk raha. Aga see moodustab vaid 17,4% minu maksustavast sissetulekust ja see on tegelikult kõige madalam maksuprotsent minu kontoris,“ ütles Buffett, kelle sõnul jäi Berkshire Hathaway teiste töötajate maksukoorem 33-41% vahele.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Majandusajakirja Forbes peatoimetajaSteve Forbes võrdles Obama plaanitavat kapitalikasumi maksustamise kava rikaste karistamisega.
Septembris kokku kutsutud nn „superkomitee“, mis pidi välja töötama lahenduse võlakriisile, lõpetas oma töö tulemuseta.
President Obama avalikustas oma kava, millega saaks vähendada eelarvedefitsiiti 3,6 triljoni dollari võrra.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.