Ameerika Ühendriikide rahandusministeeriumi teatel on Standard & Poors teinud otsuses alandada USA riigireitingut arvutustes vea.
Esialgu on veel reitinguagentuuri juhid jäänud kindlaks 5. augustil välja kuulutatud otsusele ja süüdistavad riigi poliitilist süsteemi, mis ei ole suutnud adekvaatselt tegeleda defitsiidi küsimusega.
USA rahandusministeerium avalikustas eile avalduse, milles öeldakse, et S&P tunnistas viga enda kalkulatsioonides ning reitinguagentuur tegi kokku 2 triljoni dollarilise vea, vahendas Bloomberg.
Agentuuri kritiseerides ei hoidnud USA rahandusminister Timothy Geithner end tagasi. "S&P on näidanud täiesti kohutavat otsustusvõimet ja nad on ennast üleval pidanud väga halvasti," ütles ta CNBC-s antud intervjuus. "Lisaks on nad üles näidanud hämmastavat teadmatust USA eelarve baasarvutuste kohta."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lisaks üritas Geithner turge rahustada. "Ei ole mingit riski, et USA ei suudaks kunagi enda kohustustele vastu tulla," ütles minister. "Meil seisavad mõned väljakutsed ees, kuid me suudame nendega toime tulla."
Autor: Fredy-Edwin Esse, California
Seotud lood
Maailma suurima fondi juhi Bill Grossi sõnul näitas Standard & Poor's selgroogu, kui alandas USA reitingut, samas kui Warren Buffett ja Bill Miller leiavad, et agentuur eksis.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.