Endel Sifi firmast Primos OÜ on pärast juulis tehtud tehinguid saanud taas aktsionäride kisklemise käes vaevleva kütusefirma N-Terminal Grupp suuromanik.
Sifi sõnul sundis teda 2009. aastal kokku lepitud osaluse müügitehingut tagasi pöörama väikeaktsionäride soovimatus uue investoriga koostööd teha.Tema vihaseim vastane, N-Terminal Grupi väikeaktsionär Anatoli Kanajev usub, et tegelikult Siff omanikeringist kunagi ei lahkunudki, vaid oli firmas kogu aeg varjatult peamine niiditõmbaja.
Siff ise on N-Terminali kohta Äripäevale korduvalt öelnud, et ettevõttega ta enam seotud pole ja see teema on tema jaoks minevik. Viimati tegi ta seda umbes kuu aega tagasi, kui avaldas ajakirjaniku N-Terminali puudutavate küsimuste peale teravas toonis kahtlust, et need on ajendatud soovist teda mustata ning mustamise on tellinud Kanajev. Tegelikult olid N-Terminali 2009. aastal müüdud aktsiad kogu see aeg Sifi kasuks panditud.
Artiklit saab lugeda paberlehest tellides lehe
SIIT või ostes päevapileti
SIIT.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kütusefirma N-Terminal Grupp otsustas enampakkumisel müüki panna tütarettevõtted NT Logistika ja N-Terminaal Hulgi. Endel Siff leiab, et normaalne firma on kihva keeratud.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.