USA president Barack Obama lükkas tagasi vabariiklaste uue puudujäägi korrastamise lepingu. Obama väitis, et läbi tuleb lüüa kulutuste kärpimine ja tõsta lähtitulevikus makse.
„Kätte on jõudnud aeg tegeleda võlalimiidi probleemidega,“ ütles eile USA president Valge Maja uudiste konverentsil enne kongressi kokkusaamist. Kongressi aruteluks oli 14,3 triljoni USA dollari suuruse võlalimiidi suurendamine enne 2. augustit, mil peaks kätte jõudma päev, kui USA jõuab võlaga limiidini.
Läbirääkimisistungil lükkas Obama tagasi vabariiklaste idee kulutuste kärpimise kohta, mida oli eelnevalt juba arutatud USA asepresidendi Joe Biden’i poolt.
Obama sõnul tuleks võlalimiiti tõsta vähemalt 1,7 kuni 4 triljoni USA dollari ulatuses, et riik püsiks jalul kuni 2012. aasta valimisteni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Ameeriklased ei ole sellega nõus ja Valge Maja ei suuda läbi suruda maksude tõstmist,“ ütles peale kongressi istungit Valge Maja spiiker John Boehner uudisteagentuurile Bloomberg.
Seotud lood
USA president Barack Obama nõudis täna hommikul parteidelt 24 tunni jooksul kokkuleppele jõudmist, muidu ähvardab riiki maksejõuetus.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.