Harju Elektri täna avaldatud I kvartali tulemusi võib pidada heaks, kommenteeris Swedbanki analüütik Risto Hunt.
Ettevõtte müügikäive oleks võinud olla natuke suurem, kuid kasumlikkus vastas Hundi sõnul ootustele.
Võrreldes aastataguse perioodiga kasvas ettevõtte müügikäive 10%, 9,4mln euroni, jäädes Swedpanki ootusele (10,2 mln eurot) veidi alla. "On näha, et majanduste taastumine on võimaldanud ettevõttel teenida paremat brutomarginaali, mis tänavu kasvas 130 baaspunkti võrra, 14,9%-le. Paraku kasvas müügi- ja üldhalduskulude osakaal käibes, mille üheks põhjuseks võib pidada Rootsi rajatud ettevõttega seotud kulusid, Kulude kasv ei olnud õnneks märkimisväärne ning EBITDA ning ärikasumi marginaalid suutsid näidata paranemist," märkis Hunt.
"Puhaskasumi tasemelt jäi Harju Elektri tulemus nõrgemaks kui eelmisel aastal, kuid see on tingitud ühekordsest finantstulust, kui 2009. aasta I kvartalis müüdi PKC Grupi aktsiaid. Jättes ühekordse finantstulu (522 000 eurot) arvestamata, oli netotulemus tänavu siiski parem kui 2010. aasta I kvartalis," lisas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Intervjuu Harju Elektri juhatuse esimehe Andres Allikmäega.
Elektrijaotusseadmete tootja Harju Elektri esimese kvartali ärikasum ulatus 160 tuhande euroni, mida on 122% enam kui aasta eest.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.