• OMX Baltic0,03%307,85
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,06%2 099,76
  • OMX Vilnius0,21%1 450,58
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,00%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 1000,49%10 414,3
  • Nikkei 2251,55%72 353,96
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,64
  • OMX Baltic0,03%307,85
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,06%2 099,76
  • OMX Vilnius0,21%1 450,58
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,00%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 1000,49%10 414,3
  • Nikkei 2251,55%72 353,96
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,64
Sattusin lugema ajalehte Kesknädal. Pean tunnistama, et mul on sellele raisatud ajast kohutavalt kahju. Samuti on mul kahju sellest, et Eestis on olemas hulk inimesi, kes seda ajalehte loevad ja selles esitatut ka ainsama tõe pähe võtavad. Võtame näiteks viimsest numbris avaldatud ajalehe seisukoha: elekter peaks olema tasuta! "Kesknädal meenutab omalt poolt, et varem on mõnigi julgem ja avarama ilmavaatega teadlane välja pakkunud, et Eesti on nii väike ja töökas riik, et väärib hoopis tasuta elektrit. Või vähemasti peaks tasu tema eest olema pigem sümboolne. See paneks käima tööstuse ja põllumajanduse, elavdaks suuresti väikeettevõtlust ning ka inimeste õhuke rahakott saaks täiendust. Kust raha asemele võtta - neid ettepanekuid on poliitikud teinud ja teevad veelgi, mida siin tegelikult maksustada tuleks ja kes peaks kuhu rohkem makse maksma," kirjutatakse ses artiklis.
Olgu, oletagem hetkeks, et elekter olekski tasuta. Eesti Energia müüs esialgseil andmeil mullu Eesti suletud turu kodu- ja äriklientidele ning võrguettevõtjatele elektrit ca 185 miljoni euro eest. Korjame selle raha lihtsalt elektrimaksuna kokku. Tõepoolest, seda pole ju palju - iga maksumaksja kohta vaid ca 300 eurot aastas ehk 25 eurot kuus. Oot, aga mis sunniks mind siis sellisel juhul elektrit säästma? Miks ma ei võiks siis talvel igaks juhuks ka oma tiiki kütta - no äkki tuleb mõnel ilusal talvepäeval ujumise tuju? Vaevalt, et ma ainus ekstsentrik oleks. Kas teie, keskvaatelised, tahaksite me lõbu kinni maksta?

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.26, 11:00
Taristuehituse suurim risk ei ole hind, vaid ettearvamatus
Pandeemia, energiakriis, sõda Ukrainas ja kõikuvad sisendhinnad panevad viimastel aastatel Eesti taristusektori keerulisse olukorda. Kuidas ehitada ja planeerida pikaajalisi projekte maailmas, kus olud muutuvad kiiremini kui objektid valmida jõuavad?

Liitu kirjaga

Telli uudiskiri

Hetkel kuum

Kontaktid

Liitu uudiskirjaga 1

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised. 1

Rikaste TOP 500

1
Kristo Käärmann
1 699 200 000
2
Markus Villig
1 248 400 000
3
Taavet Hinrikus
1 138 400 000
4
Raul Kirjanen
637 100 000
5
Margus Linnamäe
590 600 000

Liitu uudiskirjaga 2

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised. 2

Podcastid

Kaubanduse Aastakongress 2024

Kaubanduse Aastakongress 2024

Eesti majanduses on keerulised ajad - majandus ei kasva, investorid kardavad sõda, tarbijad ostavad üha enam välismaa e-poodidest. Eesti hinnatase päris mitmes kategoorias ületab Euroopa Liidu keskmist. Aga igale langusele järgneb tõus ja pärast vihmaseid päevi paistab taas päike.

  • Toimumiskoht:
    T1 Tallinn Venue
  • PRO

Eesti ettevõtete tervis

76.6%
12.5%
10.9%
Krediidihinnang

Ettevõtete tervis

(Hea, rahuldava ja halva krediidihinnanguga ettevõtete arv)
Toetajad
  • A.Tammel
  • Alltech
  • Baltic Agro

Kontaktid

Tagasi Äripäeva esilehele