Juba IPO-ajal väitsin et Tallinna Vee aktsia on "poliitiline aktsia". See on veel selgem täna, et aktsia väärtus sõltub poliitilistest otsustest, kommenteeris investor Stefan Andersson.
"Põhimõtteliselt see aktsia ei peaks olema börsil, vaid Tallinn linna 100% omanduses," märkis Andersson.
"Ma arvan, et vee hind langetatakse uue seaduse tõttu mingi 15%, ent raske ennustada, kuidas see protsess toimub. Ühelt poolt on praegused hinnad ebamõistlikud, samas aga on linna esindajad (ehk siis rahva esindajad) nõustunud selliste hindadega," märkis ta.
Teine probleem Tallinna Veega seoses on Anderssoni sõnul need hiiglaslikud kulud, mis jooksevad suuromanikele United Utilitiese konsultatsioonitasudena. "Mulle jääb arusaamatuks miks vajab Tallinna Veefirma selliseid kalleid välismaa töötajaid, et oma äri ajada. Kuidas saaks Eesti Energia, Elion või Tartu Veevärk ilma nendeta hakkama, võin küsida retooriliselt," märkis investor.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Aktsia osas arvan, et see on päris kindel investeering kuni 8 euroni, ent üle selle ei ole ta enam midagi erilist. Aga jällegi, kõik sõltub poliitilistest otsustest," lisas ta.
Seotud lood
Muudatused regulatiivses keskkonnas jätavad ettevõtte väga ebakindlasse olukorda, ütles ASi Tallinna Vesi juhatuse esimees Ian Plenderleith.
AS-i Tallinna Vesi hinnangul on kahetsusväärne, et konkurentsiamet on uue veeteenuste hinna kehtestamise metoodikas arvesse võtnud ainult tarbijate hinnatundlikkust ning täielikult eiranud tarbijate ootuseid toote ning teenuse kvaliteedi osas.
Swedbank soovitab enda klientidele osta nende hinnangul "väga kõrge riskiga" Tallinna Vee aktsiat, hinnates aktsiat alahinnatuks.
Uus monopolide ohjamise seadus jõustub 1. novembril. Vastavalt seadusele säilib ettevõttel sama hinnakiri, mis on täna, kommenteeris Tallinna Vee hinnatariifide teemat konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.