Eesti Energia Jaotusvõrk esitas konkurentsiametile avalduse uute võrgutasude taotluse tagasivõtmiseks.
Jaotusvõrgu juht Tarmo Mere selgitas, et kuna ettevõte ei ole konkurentsiametiga uute võrgutasude üle kokkuleppele jõudnud, võetakse aeg maha. "Esitasime täna konkurentsiametile avalduse uute võrgutasude taotluse tagasivõtmiseks, hetkel ei ole veel selge, millal uuesti võrgutasude kooskõlastamise taotluse konkurentsiametile esitame," ütles Mere.
Täna kehtiv võrgutasude regulatsiooniperiood lõpeb 1. märtsil 2011.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip ägestus mullu oktoobris valitsuse pressikonverentsil Eesti Energia Jaotusvõrgu hinnatõusu taotluse peale, nimetades seda nahaalsuseks ja lauslolluseks.
Elektri hinna tõstmise ähvardus Eesti Energia poolt oli vaid lavastus, mille eesmärk oli täita Reformierakonna ja IRLi tellimust, ütles Keskerakonna esimees Edgar Savisaar.
Hinnatõusu soov võeti tagasi, kuna saame ka Eesti Energia sees kokku hoida ja seda mitte vaid peaministri avaliku ja hääleka pahameele pärast hinnatõusu vastu, sõnas Eesti Energia nõukogu liige Kalle Palling.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.