Pangad paigutasid eelmisel reedel Euroopa Keskpanka üleöödeposiitideks rekordmahus raha, sest kõrgendatud mure tõttu Ungari finantstervise üle ei julge pangad enam üksteisele väga raha laenata.
Euroopa Keskpanga üleöödeposiitidesse paigutati 0,25 protsendilise intressiga reedel tervelt 351 miljardit eurot, mis on suurim maht alates euro kasutuselevõtust 1999. aastal, kirjutab Bloomberg. Võrdluseks, eelmisel päeval pandi deposiiti 299 miljardit eurot.
Deposiidid on viimase seitsme päeva jooksul olnud 300 miljardi euro lähedal või ületanud seda pisut.
Olukord meenutab pisut Lehmani kokkukukkumise aega, mil üksteisele ühtäkki selle mitte tagasisaamise hirmus raha enam ei laenatud, mis omakorda süvendas paljude pankade niigi suuri probleeme.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seekord oli üheks põhjuseks Ungari ametniku hooletu avaldus, mis lasi välja lugeda võimalust, et riik ei suuda oma maksukohustusi täita.
Seotud lood
Ungari forint oli täna teist päeva sügava müügisurve all kartustest, et riiki võib ohustada samasugune võlakriis nagu Kreekas.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.