Eesti Ekspressi 9 kuu kahjum oli 3,6
miljonit krooni. Kuigi müügitulu oli enam-vähem kooskõlas prognoosidega jäi kõik
muu Swedbanki analüütiku Risto Hundi sõnul ootustele alla.
Järgneb analüütiku kommentaar:
Ekspress Grupi müügitulu oli enam-vähem kooskõlas meie prognoosidega, kuid kõik muu oli nõrgem, kui ootasime. Kui käive kukus kolmandas kvartalis 23% (võrreldes 2008. aasta sama perioodiga), siis müüdud toodangu kulu vähenes vaid 12.5% eelmise aastaga võrreldes.
Kasumlikkust mõjutasid negatiivselt mitmed mahakandmised, kuid ilma nendeta oleks ettevõtte tulemus ikkagi meie ootustele alla jäänud. Aktsia hinnasiht on ülevaatamisel, kuna prognoosid vajavad korrigeerimist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ekspress Grupi juhatuse esimehe Gunnar
Kobini sõnul oli ettevõtte kolmanda kvartali kahjum ootuspärane ning selle
tingis Ekspress Hotline firmaväärtuse mahakandmine, kuid tuleviku suhtes on juht
optimistlik, öeldes, et reklaamiturg on stabiliseerumas, kuid efektiivistamisega
tegeletakse pingsalt edaspidigi.
Eesti Ekspressi Kirjastuse ASi 9 kuu käive
kukkus 42 protsenti 58 miljoni kroonini, kolme kvartali kulumieelseks
kogukahjumiks kujunes 3,6 miljonit krooni, selgub ettevõtte
majandusaruandest.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.