Esmakordselt enam kui kahe ja poole aasta
pikkuse börsiajaloo jooksul on Ekspress Grupi meediakontserni aktsionäride arv
kasvanud, selgub Eesti väärtpaberite keskregistri andmetest.
Ettevõtte aktsionäride arv kasvas oktoobrikuus 65 kontoomaniku võrra ehk 1,6 protsenti 4184 aktsionärini. Ekspress Grupp läks börsile 2007. aasta aprillis aktsiate avaliku esmaemissiooni (IPO) hinnaga 92,30 krooni aktsia. Ettevõtte aktsiaid märkis toona 6000 investorit.
Tänaseks on Ekspress Grupi aktsia hind kukkunud 80 ning aktsionäride arv 30 protsenti.
Seotud lood
ASi Eesti Meedia nõukogu esimehe Mart
Kadastiku sõnul pole Ekspress Grupi katses tugevdada rahalist seisu võlakirjade
abil midagi uut, kuid kas suuremad muutused võivad gruppi tabada, seda ei
rutanud Kadastik kinnitama.
Ekspress Grupp emiteerib ühe miljoni euro
(15,6 miljoni krooni) eest võlakirju lunastamispäevaga 29. oktoober 2010, teatas
ettevõte börsile.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.