Kuressaare linnavalitsus küsib täna
linnavolikogult suuniseid, kas üritada jätkata linnale kuuluvate Saaremaa Golfi
aktsiate müüki, korraldada täiendav emissioon senistele aktsionäridele või
oodata hoopis valimisi ning jätta otsustamine uuele volikogule ja
valitsusele.
Kuressaare abilinnapea Kalle Koov rääkis Oma Saarele, et kuigi linnale kuuluva aktsiate kontrollpaketi enampakkumine nurjus, andis see siiski hea kogemuse, mis ei võtnud linnalt ka ülearu palju raha. Linnavalitsus maksis advokaadibüroole Glikman ja Partnerid aktsiamüügi korraldamise eest 55 000 krooni ilma käibemaksuta, millest firma omakorda kasutas umbes poole müügikuulutuste eest tasumiseks.
Koov sõnas, et müügi nurjumist ei tasuks siiski väga traagiliselt võtta, sest ajastus ei olnud kõige parem. “Ma olen üsna kindel, et mitmed potentsiaalsed ostjad käisid suvel meie väljakul mängimas, mitte ei mõelnud aktsiate ostmisele,” lausus Koov.
Seotud lood
Saaremaa Golfi AS-i nõukogu otsustas
ametist vabastada ettevõtte tegevjuhi Aivar Aru ja kuulutada välja konkursi uue
tegevjuhi leidmiseks.
Laupäeval kuuest nõukogu liikmest kolm
välja vahetanud Kuressaare golfiväljakut rajanud Saaremaa Golfi AS sipleb enam
kui 30 miljoni krooni suuruses võlas, mis võib lähiaastail hakkama pitsitama
maksumaksja rahakotti.
Kuressaare linnavalitsuse plaan oligi linna
loodud golfiväljaku projektist väljuda, kui kompleks on valmis, selgitas
Saaremaa Golfi nõukogu esimees Jüri Tiitus, miks linn müüb oma suurosalust
golfifirmas.
Kuressaare majandusala abilinnapea Kalle
Koov tunnistas, et tema arvates on linn kahjumit teenivasse AS Saaremaa Golfi
asjatult palju raha matnud ning aktsiatest tuleks kiiremas korras lahti
saada.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.