Kuressaare majandusala abilinnapea Kalle
Koov tunnistas, et tema arvates on linn kahjumit teenivasse AS Saaremaa Golfi
asjatult palju raha matnud ning aktsiatest tuleks kiiremas korras lahti
saada.
Kuressaare linnapea Urve Tiidus märkis samuti, et juhul kui linna osalust on võimalik müüa ja kulud tagasi teenida, siis poleks ehk mõttekas oodata, kirjutas Oma Saar. Linn on huvitatud oma investeeringu heakäekäigust ja tahab teatud kulutused tagasi saada, ütles linnapea.
Kuressaare linn on 72 protsendiga osanik AS-is Saaremaa Golf ning kulutanud golfiväljaku arendamiseks abilinnapea sõnul ca 21,7 miljonit krooni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
ASi Saaremaa Golf nõukogu liikme Urmas Sepa
abikaasale kuuluv firma andis eelmisel aastal golfifirmale pool miljonit krooni
laenu.
Kuressaarele oleks väga hea variant, kui
ASi Saaremaa Golf teised osanikud paneksid seljad kokku ja ostaksid linna
suurosaluse välja, ütles abilinnapea Kalle Koov.
AS-i Saaremaa Golf nõukogu tunnistab
Kuressaare linnavolikogu revisjonikomisjonile, et juba tänavu mais piirati firma
tegevjuhi Aivar Aru volitusi majanduslikke tagajärgi toovate tehingute
tegemisel.
Kuressaare linnavalitsus kuulutas välja 536
ASi Saaremaa Golf aktsia avaliku kirjaliku enampakkumise alghinnaga ligi 25
miljonit krooni.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.