Swedbanki ja SEB aktsiad on täna kaks
suurtõusjat OMX 30 indeksis.
OMX Stockholmi indeks on tõusnud 2,1 protsenti, 786,18 punktile. Swedbanki aktsia hind tõusis 7,2 protsenti, 41,80 Rootsi kroonile, SEB oma 4,6 protsenti, 34,10 Rootsi kroonile.
Rootsi finantsjärelevalve teatas, et Rootsi pangad peaksid kaasama lisakapitali vaid ekstreemsete stsenaariumite alusel. Asutus lisas, et Rootsi pangad saavad hakkama, kui Balti riikidest tulevad kuni 150 miljardi Rootsi krooni suurused laenukahjumid kolme aastase perioodi jooksul.
Rootsi keskpank aga teatas kolme miljardi euro laenuks võtmisest Euroopa Keskpangalt, et olla hästi valmis finantsstabiilsuse tagamiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Rootsi keskpank teatas täna, et laenab
Euroopa Keskpangalt kolm miljardit eurot.
Isegi juhul kui laenukahjumid Balti
riikidest ületavad kolme aasta perspektiivis 150 miljardit Rootsi krooni,
tulevad Rootsi pangad sellega toime, teatas Rootsi finantsinspektsioon nelja
suurpanga stressitesti tulemused.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.