Riigikontroll heidab riigiametnike väele
ette, et kui jätkata ELi fondide raha kasutamist senises tempos, võib Eesti
lähiaastail ilma jääda miljarditest toetuskroonidest.
Riigikontrolli tulemusauditi osakonna peakontrolöri Tarmo Olgo sõnul peaks Eesti Euroopa Liidu raha kasutamisel piltlikult öeldes sambat tantsima, praegu aga võetakse aeglase valsi poognaid, kirjutas Õhtuleht.
Kui Eesti ei suuda 2010. aasta lõpuks ära kasutada 2007. ja 2008. aastaks määratud 5,8 miljardit krooni, jääb ta kasutamata rahast jäädavalt ilma.
Praeguseks on mullusest 2,8 miljardist kasutatud vaid 633 miljonit ehk 22 protsenti ja tänavu on eelarves kavasid aga tervelt 7,2 miljardi eest.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tarmo Olgo hinnangul võib keeruline olukord tekkida 2011. aastal, kui ühe aastaga tuleks ära kasutada natuke rohkem kui seni kolme aastaga.
Seotud lood
Helsingin Sanomate arvutuse järgi läheb
Euroopa Liit igale soomlasele maksma 33 eurot aastas.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.