Nüüd pangana tegutsev Morgan Stanley pidi
pärast eelisdividendide maksmist kannatama esimeses kvartalis üle poole
miljardi dollari suurust kahju. Kui siiani on pangad teatavasti avaldanud ootusi
ületavaid tulemusi, siis Morgan Stanley sellega hakkama ei saanud.
Morgan Stanley kolme kuu kahjumiks tuli 578 miljonit dollarit ehk 57 senti aktsia kohta, mida on oluliselt rohkem, kui analüütikud ootasid. Viimased prognoosisid 8sendilist miinust aktsia kohta.
Eelmise aasta samal perioodil teenis Morgan Stanley aga 1,3 miljardit kasumit.
Üllatavalt nõrga tulemuse taga on kinnisvaraturu ja laenudega seotud mahakandmised.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Pank lõikus ka dividendid 5 USA sendile aktsia kohta.
Pettumuse toonud tulemused viisid aktsia eelturul pea 8%-lisse miinusesse ehk langetasid aktsia hinna 22,71 dollarini.
Seotud lood
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.