Tulumaksu tõstmisest võidaksid kohe
kindlasti kohalikud omavalitsused ja sealjuures ka Edgar Savisaare juhitav
Tallinn, ütles Priit Hõbemägi täna Kuku Raadio saates Keskpäevatund.
„Mina tean, kes oleks tulumaksu tõustes õnne tipus – see oleks Edgar Savisaar,“ rääkis saatejuht Hõbemägi. „Teatavasti laekub osa üksikisiku tulumaksust kohalikule omavalitsusele. Kuna kohalike omavalitsuste sissetulekuid on riigikogu poolt piiratud, siis suurendaks tulumaksu tõus tõhusalt kohaliku omavalitsuse, sealhulgas Tallinna linna sissetulekuid.“
Hõbemägi juhtis tähelepanu sellele, et Edgar Savisaar rääkis tulumaksu taas 26 protsendile tõstmisest juba selle aasta veebruaris. „Et ennetada diskussiooni juba tükk aega varem,“ lisas Hõbemägi.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ma saan aru, et üksikisiku tulumaksu
tõstmine 26 protsendile ja automaksu kui luksuskauba maksu kehtestamine on
kooskõlas sotside ideoloogiaga, ütles ettevõtja Heldur Meerits täna Kuku Raadio
saates Keskpäevatund.
Eiki Nestori arvates oleks praeguse
valitsuskoalitsiooni raames astmelisest tulumaksust rääkida liiga sinisilmne,
kuid usub, et inimesed ei oleks vastu tulumaksu tõstmisele 26 protsendini.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.