Osa 20 miljardist kroonist jätaks reservi,
kuid teise osa suunaks infrastruktuuri ja energiasse, sõnas ettevõtja Olle Horm
vastates Äripäeva küsimusele, mida teha euro tulekul Eesti Pangast vabanevate
miljarditega
„Jagaks kahte võrdsesse osasse, ühe jätaks endiselt reservi. Mitte krooni vaid millegi muu jaoks tuleviku tarbeks. Ja teise osa kulutaks infrastruktuurile: rajatised, maanteed, trassid,“ vastas Horm päevaküsimusele, mida teha euro tulekul Eesti Pangast vabanevate miljarditega?
„Samuti energiale, tasuks mõelda tuumajaama ehk odava energia peale. Need variandid annaksid kohalikele tööd ning arendaks edasi kohalikku tööstust. Oluline on see, et neid reserve populistlike lubadustega tuulde ei lasta. See oleks kõige rumalam,“ lisas ta.
Seotud lood
Vabad reservid tuleks kasutada raha liikuma
panemiseks ehk majanduse elavdamiseks, ütles Tallinna Kaubamaja müügi- ja
turundusdirektor Enn Parel.
Keskpanga poliitika osakonna juhataja Ülo
Kaasiku sõnul on neil vaja reserve igaks juhuks halvemateks aegadeks hoida.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.