Swedbanki makroanalüütik Maris Lauri ütles,
et euro kasutuselevõtt tuleva aasta 1. juulil on võimalik teatud tingimustel,
kuid kas nende täitmine on usutav, tuleks küsida Andrus Ansipilt.
"Teatud tingimustel on see võimalik," vastas Lauri palvele kommenteerida Ansipi tänast avaldust, mille kohaselt võtab Eesti euro kasutusele juba 2010. aasta 1. juulil. Pärast väikest mõtlemispausi lisas Lauri, et rohkem polegi tal midagi öelda.
"See on lihtne, kas täidetakse kriteeriumid või mitte," täpsustas Lauri.
Kui Äripäev küsis, kas Lauri usub, et Eesti täidab Ansipi lubatud ajaks euro kasutuselevõtu tingimused, sõnas makroanalüütik: "Seda peate küsima Ansipi käest."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tänasel valitsuse pressikonverentsil ütles
peaminister Andrus Ansip, et Eesti võiks euroalaga ühineda juba 1. juulist
2010.
Endine rahandusminister Aivar Sõerd ütles
Äripäevale, et saabumas on olukord, kus Eesti eurovalmidus sõltub vaid siinsete
poliitikute valikutest.
Peaministri eurogrupp ja valitsus arutavad
euro kriteeriumidele vastavuse hindamise varasemaks toomist aprilli alguses
pärast rahandusministeeriumi uue prognoosi valmimist, teatas valitsuse
kommunikatsioonibüroo.
Eesti ettevõtjad uurivad valitsuses maad,
kas riik võtaks kohustada pensionifonde kindla osa teise pensionisamba rahast
Eestisse investeerima.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.