Eile rööviti Venemaal Tuula oblastis panga
kassiirilt enam kui 43 miljonit rubla, röövijate tabamiseks on käivitatud mitut
oblastit hõlmav suuroperatsioon.
Seitse kurjategijat, kellest kaks olid liiklusmiilitsa vormis, peatasid pangale kuuluva Toyota ning röövisid relva ähvardusel üle 43 miljoni rubla (ligi 15 miljonit Eesti krooni), vahendasid Interfaks jt Venemaa uudisteagentuurid, kirjutas ERR Uudised.
Röövlid põgenesid kahe sõiduautoga, rääkis allikas õiguskaitseorganites.
Auto omanik oli Pervõi Protsessingovõi Bank.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Õiguskaitseorganid ei välista, et rahaveo jälgimist alustati juba pangahoone juures. Ühtlasi teatati, et raha veeti ilma kaitsemeeskonnata, autos olid vaid juht ja panga kassiir.
Siseasjade organite teatel on kurjategijate tabamiseks kaasatud parimad operatiivtöötajad. Esmased rakendatud meetmed ei ole tulemusi andnud ning röövlite otsingud jätkuvad
Röövitud summa on suuruselt võrreldav Vene Föderatsiooni Hoiupanga Baikali Panga Tšita osakonna röövimisega 2007. aasta mais. Kaks valvurit tapnud bandiidid röövisid panga varakambrist ja pangaautomaatidest 38 690 000 rubla ja kümme kulla- ning seitse hõbedakangi.
Seotud lood
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.