Venemaa gaasimonopoli Gazpromi võlg
torutootjatele on mõne kuuga kasvanud peaaegu kaks korda.
Praeguseks on Gazpromi võlg 43 miljardit rubla, kirjutas kommersant.ru. Veel eelmise aasta lõpus oli võlg 25 miljardit rubla. Torutehase juht ütles, et Gazpromi võla pärast on tehas sunnitud tellimusi ümber vaatama ja praegu täidetakse teiste firmade tellimusi.
Torutooja on Gazpromilt võla sisse nõudnud, kuid kuna tootjal pole taolisi tellimusealternatiive, siis peab tellimusetootja nõustuma monopoli poolt dikteeritud tingimustega. Gazprom on juba varasemalt välja öelnud, et sooviks osta torusid 30%lise allahindlusega 2008. aasta hindade alusel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Pärast seda kui Euroopa Liidu vahendusel
sai sõlmitud kokkuleppe Ukrainat läbiva gaasitransiidi monitooringuks, teeb
Gazprom ettevalmistusi gaasitarnete taastamiseks Euroopasse.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.