AS Kalev tasus möödunud reedel Kalevi
kommivabrikut veega varustavale ASile Elveso võla ära ning tehas jätkab
tavapärast tootmist.
"Kraanid avanesid meile reedel kolmveerand seitse õhtul," rääkis kommivabriku pressiesindaja Karin Leemet ERRi uudisteportaalile.
Tüli osapoolte vahel veel lõplikult läbi pole. "Avaldus konkurentsiametis on sees. Nad peavad andma omapoolse hinnangu Elveso käitumise õigsuspärasusele ja monopoolse seisundi kuritarvitamisele," märkis Leemet.
Seotud lood
Rae valla vee-ettevõte AS Elveso lõpetas
täna kell 10 ASile Kalev võlgnevuse mittetasumise tõttu veeteenuse
osutamise.
Hommikul võlgnevuse tõttu veeta jäänud
kommivabrik Kalev jätkas magusatootmist kell 15.15. Vaid paarkümmend minutit
varem jõudis tehase juurde Tere piimakogumisauto, mille kahest tsisternist
hakati maiusetootmiseks hädavajalikku vett pumpama.
Kalevi kommivabriku juurde saabus 25tonnise
tsisterniga Tere veoauto, kokku vajab tehas 200 tonni vett päevas.
Konkurentsiamet teatas, et ei algata Rae
valla ainsa veefirma AS Elveso suhtes menetlust, kuigi Kalevi kommivabrik seda
soovis. AS Kalev Chocolate Factory lubas ameti otsuse vaidlustada.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.