Mobiiltelefonide tootja Sony Ericsson
teatas oluliselt suuremast neljanda kvartali kahjumist kui investorid ootasid.
Ettevõtte sõnul on turuolukord veelgi halvenemas.
Firma maksueelne kahjum küündis 261 miljoni euroni, samas kui Reutersi analüütikute küsitluses pakuti keskmiseks kahjumiks 72 miljonit dollarit. Aasta tagasi teenis mobiilitootja 373 miljoni euro suuruse kasumi.
Sony Ericssoni teatel ootavad nad 2009. aasta esimesel poolel allakäigu jätkumist.
Sony Ericsson tarnis eelmise aasta viimase kolme kuuga 24,2 miljonit telefoni. Aasta tagasi oli mahuks 30,8 miljonit telefoni. Müük vähenes 23% 2,91 miljardi euroni, seda 3,77 miljardilt eurolt aasta tagasi. Keskmine telefoni müügihind langes kahe euro võrra 121 euroni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ettevõte ootab turuosa suuruseks neljandas kvartalis 8%. 2007. aasta neljandas kvartalis oli Sony Ericssoni käes 9,4% maailmaturust.
Seotud lood
Sony Ericsson sai neljandas kvartalis
187 miljoni eurose kahjumi võrreldes aasta varasema 373 miljonilise
kasumiga.
Majanduslangus hakkab tunda andma ka Rootsi
telekommunikatsiooniseadmete tootja Ericssoni tellimuste portfellis, kirjutab
tänane Rootsi majandusleht Dagens Industri.
Maailma suuruselt neljas mobiiltelefonide
tootja Sony Ericsson’i majandusraskused jätkuvad, ettevõtja finantstulemused
enne makse olid 370 miljoni euroga kahjumis.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.