Dubai valitsus võtab vastu lisaeelarvet, et
stimuleerida oma majandust keset majanduskriisi.
Finantsministeeriumi pealik Nasser al-Shaikh teatas, et valitsus kavatseb tõsta riiklikke kulutusi 20% võrra, kirjutas Financial Times. Ka Saudi Araabia, kes on regiooni suurimaid majandusi, teatas 2009. aasta kulutuste tõusust. Shaikhi sõnul fokuseerib valitsus oma kulutused just infrastruktuurile, eriti aga transpordile. "Me lõpetame kõik oma infrastruktuuriprojektid ning kui finantskriis ükskord läbi saab, on meie linn esimene tõusuteel," ütles Shaikhi.
Dubai riigieelarve avalikustatakse järgmisel kuul. Kord olles buumi tipus õitsemas, on linn nüüd saanud kõvasti kannatada nafta ning kinnisvara hindade kokkukukkumise tõttu.
Seotud lood
Novembris osutus europõhiselt maailma
halvimaks aktsiaturuks Araabia Ühendemiraatide Dubai börs, mis kukkus kuu ajaga
33 protsenti.
Märgid näitavad, et Dubai kinnisvaraturul
hakkab toimuma korrektsioon, mis võib analüütikute sõnul kanduda ka teistesse
lähedalasuvatesse regioonidesse.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.