40 protsenti soomlastest kardab kaotada oma
töökoha ning paljud põhjanaabrid on vähendanud jõulutarbimist, näitab
uuring.
Soomes läbi viidud küsitlus näitas, et kaks viiendikku riigi elanikest on mures enda või oma lähedaste töökoha säilimise pärast, vahendas ERR oma raadiouudiseid.
Paljud küsitletud soomlased märkisid, et on juba vähendanud oma kulutusi. Kolmandik vastanutest tõdes, et on sel aastal kulutanud jõuluostudeks vähem raha kui mullu.
Seotud lood
Võrreldes aastatagusega on Eesti elanike
seas kasvanud nende inimeste hulk, kes kardavad uuel aastal kaotada oma töö ja
pelgavad ka oma elatustaseme langemist.
Peaminister Andrus Ansipi hoiatab kiitmise
kõrval ka selle eest, et tööpuuduse kirves on kohe Eestisse langemas.
Alates krediidikriisi algusest on kaotanud
Inglismaal töö rohkem kui 30 000 kinnisvaramaaklerit.
Tööandjate keskliidu juhi Tarmo Kriisi
hinnangul on 2009. aasta lõpus tööpuudus Eestis kuni 15%, samas ei ole inimeste
tung välismaale tööle minna probleem.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.