Investeerimispanga Goldman Sachsi tippjuhid
otsustasid loobuda 2008. aasta boonustest.
Pühapäeval leppis kokku juhtkonna kompensatsioonikomitee, et seitse Goldmani juhatuse liiget, kaasa arvatud tegejuht Lloyd Blankfein, ei saa 2008. aasta eest boonuseid.
Juhatus saab vaid neile määratud põhipalga, mis on 600 000 USA dollarit (7,5 miljonit eesti krooni). Panga pressiesindaja sõnul arvavad juhatuse liikmed, et tegu on õige otsusega, vahendab WSJ.
Goldmanil on senises finantskriisis kõige edukamalt läinud. Ettevõte ei ole oma börsiajaloo jooksul veel kordagi kahjumist teatanud, kuid võib seda analüütikute sõnul eeloleval kvartalil teha.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Wall Streeti tippkauplejad ning pankurid teenivad aastas keskmiselt 250 000 dollarit (3,12 miljonit eesti krooni) põhitasu ning ülejäänud tuleb boonustest. Boonused on tüüpiliselt mitmeid kordi suuremad põhitasust.
Alates 2002. aastast on Goldman, Morgan Stanley, Merrill, Lehman ning Bear maksnud kokku boonustena oma töötajatele 312 miljardit dollarit (3,9 triljonit eesti krooni).
Seotud lood
Hoolimata täielikust krahhist olid New
Yorgi finantsvaldkonna ettevõtete töötajate eelmise aasta boonused kokku 18,4
mld dollarit ehk suuruselt kuuendad ajaloos.
Investeerimispanga Goldman Sachsi aktsia on
kukkunud täna 9% - tasemele, kust alustati oma börsidebüüti 1999. aastal.
Peale seda, kui Goldman Sachs Group sai
pangaks, üritab ta käivitada internetipangandust, et lappida
investeerimispangandusest saadud arme.
Goldman Sachs Group prognoosib USAle peale
töötuse määra teatamist raskeimat kriisi peale 1982. aastat.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.