Eesti Energia finantsdirektor Margus Kaasik
ütles, et finantsisti pilgu läbi peaks Eesti Energia elektrivõrgu renoveerimise
asemel hoopis võlakirjad lunastama.
”Kui me oleks korralikud kapitalistid, siis me (praeguste tingimuste juures – toim) võrku ei investeeriks, vaid ostaks oma võlakirjad tagasi. Meie tootlus on madal, Põhivõrgul 6,3% ja Jaotusvõrgul 6,8%. Selline tootlus jääb alla isegi Saksamaa ja Suurbritannia võrguettevõtete tootlusele," rääkis Kaasik tänasel konkurentsiameti konverentsil.
"Iga protsendike on laenuvõime ja investeerimise juures suure kaalukusega," selgitas finantsjuht kasumi vajalikkust. Ta lisas, et ettevõtte kasum pole vajalik üksnes selleks, et raha saaks omanike vahel laiali jagada.
"Eesti energiaturg on de facto 100% suletud. Naaberriikides turg toimib või hakkab lähiajal toimima. Eesti turg jääb ilmselt aastateks suletuks ja õnne sealt ei tule," rääkis Kaasik.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Konkurentsiameti järelevalveosakonna
juhataja Juhan Põldroos ütles tänasel konkurentsiameti konverentsil, et pooled
neile saabuvad rikkumise vihjed on alusetud.
Konkurentsiadvokaadi Risto Rüütli sõnul
tunneb majandussurutise ära sellest, et ettevõtted hauvad rohkem kartelliplaane
ja sõlmivad tavalisest usinamalt keelatud ärikokkuleppeid.
Eesti Energia tahab kaardistada kõigi oma
2000 töötaja sugulased, nende elu- ja töökohad ning osalused
firmades.
Sandor Liive juhitav Eesti Energia sõlmis
kindlustuslepingu AIG-ga, mis teenis kolmandas kvartalis 24,45 miljardit
dollarit kahjumit. Ettevõtet hoiab püsti USA riik.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.