Nafta hinna ning Aasia ja Euroopa
aktsiaturgude tõus on põhjustanud Venemaa börsidel hinnaralli.
Rublapõhine Misec indeks oli täna kaks tundi pärast kauplemise algust kerkinud 6,5 protsenti vähendades kuise kaotuse 37 protsendile, kirjutas Bloomberg. Dollaripõhine RTS indeks oli keskpäevaks kerkinud 8,71 protsenti 700,07 punktini. Eile kerkis RTS indeks 11,9 protsenti.
Lisaks nafta hinna tõusule toetas aktsiaturgu ka lootus, et valitsus jätkab aktsiaturgude toetamist. Nii teatas riigile kuuluv arengupank VEB, et on investeerinud 20 miljardit rubla aktsiatesse ning viis miljardit rubla Venemaa ettevõtete võlakirjadesse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Venemaa riiklik abifond finantskriisi tõttu
raskustesse sattunud ettevõtete aitamiseks on eraldanud esimesed 10 miljardit
dollarit, millest 4,5 miljardit läks riigi rikkaimale mehele Oleg
Deripaskale.
Venemaa kauplemisisüsteemis peatati indeksi
liigsuure kerkimise tõttu tunniks ajaks kauplemine.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.