Soome valitsus pakkus välja ajutised
abinõud, et pensionifondidel poleks nii tugevat survet müüa aktsiaid
langeval turul.
Uus seadus jõustub niipea kui võimalik ja aegub 2010. aasta lõpul, teatas Soome valitsus oma kodulehel. Seaduseelnõu esitatakse parlamendile täna, vahendas Bloomberg.
„Seaduse eesmärk on tugevdada erasektori pensioniinstitutsioonide finantsilist stabiilsust, et nad ei oleks sunnitud müüma aktsiaid, kaasa arvatud Soome aktsiaid, ebasoodsatel turgudel,” teatas valitsus.
Soome valitsus reageerib krediidikriisile, mis tekitas suurima globaalsete börsiturgude languse pärast Suurt Depressiooni. Soome börsiindikaator OMX Helsinki 25 on kaotanud 45% oma väärtusest sel aastal.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kõigis kuues progressiivses pensionifondis
on investeering viimase 12 kuu jooksul langenud 5-10 protsenti. Kõige halvemini
on läinud ERGO Tuleviku Pensionifondi omanikel.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.