Nafta hind kukkus 13 kuu
madalaimale tasemele.
Mured väheneva nõudluse pärast on nafta hinna täna kukutanud USA turul 80 dollari juurde barrelist. Investorid usuvad, et majanduskriisi valguses kukub ka tarbimine. Analüütikud usuvad isegi, et barrel võiks maksta 35-40 dollarit, mille juures kauples nafta viimati 2004. aastal. Tolleaegset tarbimist mida me nägime siis võime aga uuesti näha.
Tarbija Eestis ei saa siiski nii palju rõõmustada. Nafta on juuli keskpaiga tippudest kukkunud küll ligemale 45% 147 dollari pealt 80 dollarini, kuid viimase aja dollarikursi tõus umbes 17% ning bensiini hinnas sisalduvad maksud ei kukuta meie tanklates hinda samas suurusjärgus. Kütuse hinnast umbes poole moodustavad maksud. Kuid kindlasti on oodata bensiini hinna mõningast langust ka meie tanklates.
Seotud lood
Neste teatas, et langetas täna kell 10
kõigis oma tanklates bensiini hinda 70 senti ja diislikütuse hinda 1,1 krooni
liitri kohta.
Täna maksab Eestis liiter mootoribensiini
17,45 krooni, millest 8,28 krooni ehk 47,46% moodustavad maksud (aktsiis,
käibemaks) ning diislikütuse hind 19,45 krooni, millest 8,12 krooni ehk
41,87% on maksud riigile.
Statoil teatas, et langetas täna kell 12
diislikütuse hinda 1,1 krooni ja bensiini hinda 70 senti liitrilt, need on
täpselt samad numbrid, millest oli paar tundi tagasi teada andnud
Neste.
Venemaa tahab rohkem nafta hinda
kontrollida ühes OPECiga.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.