Tallinna postimaja arhitekt Raine Karp
lammutaks tolle õnnetu hoone kohe maha, linnavalitsus aga ei luba seda teha.
"Selle maja puhul on tegemist samasuguse olukorraga, nagu oleks üks õnnetu talupoeg kogemata sattunud kuninga õukonna ballile," kommenteeris Karp postimaja väljanägemist Rotermanni kiiresti arenevas moodsas kvartalis, kirjutas Postimees.
Ta lisas, et 1980. aasta Moskva olümpiamängudeks valminud hoone oli mõeldud vaid postiasutuseks ning sellest nüüd büroomaja kujundada on sama hästi kui võimatu ja mõttetu. Maja juures ei ole parklat, hoone praegune konstruktsioon aga on selline, et selle alla parklat rajada ei saa.
Seotud lood
Tallinna linnavalitsus teatas oma
pressiteates, et peab ekslikuks Eesti Postile kuuluva Narva mnt Peapostkontori
kinnistu müügiinfot, millest võib jääda mulje, otsekui tohiks hoone
lammutada.
Eesti Posti Postimaja enampakkumise
alghinnaks määratud 200 mln kr on pea kaks korda suurem summast, mis algselt
plaaniti.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.