Nordea Pensions Estonia juhatuse liige Kadi
Toompere ütles, et Eesti pensionitoodete turule sisenetakse alles 15.
septembril, kuid väljalasketasu 0% kehtib juba praegu.
"Arvestades Nordea suurust, saame oma tooteid efektiivselt pakkuda, kaasa arvatud tasude struktuur, mille osas tehti meil vastav otsus juba kevadel," rääkis Toompere.
"Nordea puhul kehtib väljalasketasu 0% juba praegu. Kõigil teistel pensionifondi pakkujatel, kes teevad muudatusi, hakkab 0% väljalasketasu kehtima alates 1. jaanuarist 2009. aastal," lisas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Pensionikogumine on kui maratonijooks, kus
võitja selgub finišis, mitte 3, 6 või 12 kilomeetril, ütles ERGO Varahalduse
juhatuse liige Ege Metsandi aripaev.ee-le.
Hansapanga privaatpanganduse
investeeringute valdkonna juht Artjom Vakulenko mainis Hansapanga investori
uudiskirjas ilmunud intervjuus, et investorite seas valitseb jätkuvalt
ebakindlus. Riski suhtutakse praegu rohkem kui hirmu, mitte kui võimalusse.
Hansa Investeerimisfondide juht Robert Kitt
meenutas, et vastavalt seaduseelnõule peavad kõik fondid 1. jaanuaril 2011
loobuma väljalasketasudest, lisades, et Hansapanga puhul on fondidel tasud
täiesti keskmised.
Erinevalt ERGO Varahaldusest SEB
lähiajal II pensionisamba fondide väljalasketasudest loobuda ei kavatse,
vajadusel on pank valmis tasud üle vaatama.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.