Eesti Meedia juht Mart Kadastik on
seisukohal, et riik peab püksirihma pingutama palju enam.
Aripaev.ee küsis Kadastikult: "Kas Teie arvates tuleks peatada maksude alandamine?".
Kadastik vastas: "Kui peaminister leidis, et 1% tulumaksu alandamisest loobumine on liiga lihtne lahendus, siis järelikult on see lihtne ka ära teha. Sellest maksualandamisest võiks tõesti loobuda, kuid ei maksa arvata, et see lahendab kõik probleemid. See oleks enese uinutamine, sest (riigieelarve - toim.) defitsiit on palju suurem. Riik peab püksirihma pingutama palju enam."
Seotud lood
Powerhouse OÜ juht ja omanik Janek Mäggi
toetab mõtet peatada tulumaksu alandamine, öeldes, et selle mõju ei tunnetata
niikuinii.
Eesti suurima tarkvaraarendusfirma Webmedia
juht Taavi Kotka leiab, et riik peaks ennekõike kokku hoidma liigsuure
ametnikkonna pealt.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.