Lähiajal loodab Koguva vana sadama arendaja
saada selgust planeeritavate tööde tegemiseks loodetud 10 miljoni krooni suuruse
toetussumma osas.
“Augusti lõpuks või hiljemalt septembri alguseks peaks selge olema, kas sadama arendamiseks antakse meile EAS-ist kümme miljonit krooni või mitte,” ütles Koguva elupõlise sadama arendamisega tegeleva MTÜ Ankur eestvedaja Endel Noor Meie Maale.
Tema sõnul on sadama arendamine seotud just EAS-ist raha saamisega, sest omakapitali MTÜ-l ei ole.
EAS-ist raha saamisel on arendajal kavas Koguva vana kalasadam täielikult renoveerida, remontida kai ja süvendada faarvaatrit. Väikeste aluste – kala- ja sportpaatide ning kaatrite jaoks on plaanis ka vana sadam alles jätta. “Tööd on seal vaja palju teha,” kinnitas Noor.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Koguva küla kalasadamaala detailplaneeringuga, mille järgi peaks korda saama nii vana sadamakoht, teeühendused kui ka tehnovõrgud, sai tutvuda juba juunis Muhu vallamajas.
Koguva sadam on viie mehe eravaldus ja seda majandab viieliikmeline MTÜ Ankur.
Seotud lood
Saaremaa ja mandri vahel püsiühenduse
loomiseks on käimas järjekordsed kulukad uuringud, tööd tehakse samas ka
laevaühenduse parandamiseks.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.