Enam kui kahe miljardi krooni eest
taasriigistatud Eesti Raudtee teenis mullu ligi 144 miljonit krooni kasumit.
Enamik sellest ei tulnud aga raudteeärist, vaid hoopis firma endise peamaja müügist firmale Broadgate Capital, mille omanike sekka kuulub tuntud riskikapitalist Steve Jürvetson, kirjutas Eesti Ekspress.
Majandusaasta aruandes märgivad Eesti Raudtee juhid, et firma teenis hoone müügist 136 miljonit krooni kasumit. Seega andis tehing ettevõtte kasumist koguni 94 protsenti.
Ülejäänud tegevuse kohta märgib raudtee juhtkond, et "aprillisündmustele" järgnenud majandussanktsioonidest tulenevalt toimus töömahu oluline langus. Eesti Raudtee turuosa kukkus 63 protsendini.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti Raudtee võttis juulis piirilt vastu
ööpäevas keskmiselt 14,7 kaubarongi, mis on ligi poolteist rongi vähem kui
juunis.
Eesti Raudtee on võtnud kursi, et
2008.aasta lõpuks vähendada töötajate arvu ligi 1850 töötajani. Praeguse seisuga
töötab Eesti Raudteel 2043 inimest.
Statistikaameti kodulehe andmetel kahanes
kaubavedu raudteel 2008. aasta esimese kuue kuuga 2,4 korda võrdluses eelmise
aasta sama perioodiga.
Eesti Raudtee teenis tänavu esimese kuue
kuuga 778,4 miljoni krooni suuruse käibe juures kasumit 42,3 miljonit krooni,
2007. aasta esimeses pooles teenitud kasum oli 46 miljonit krooni, teatas
ettevõte.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.