Inglismaa suurim energiamüüja Centrica
andmeil võib tarbijate energiaarved aastaks 2010 tõusta 60% võrra. Ainuüksi gaas
võib tõusta praeguselt 600 naelalt aastas üle tuhande naela aastas.
Gaasi ja võimaliku elektri hinnatõusu taga on kiiresti kasvavad naftahinnad. Centrica juht Jake Ulrich on hoiatanud tarbijaid gaasihinnatõusu eest. Lisades, et hinnatõus ei tule järsk, vaid järkjärguline. Mehe sõnul mõjutab hinnatõus inimesi teravalt, vahendas BBC.
„Ma usun, et paljud inimesed muudavad oma energia tarbimise harjumusi,“ sõnas Ulrich.
Mehe sõnul ei puuduta energia hindade tõus vaid Suurbritanniat, vaid ka Lääne-Euroopat ning Põhja-Ameerikat. „Ma arvan, et energia kallineb tulevikus veel märkimisväärselt,“ arvas Ulrich.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Konsultantide sõnul kasvab aasta jooksul
Euroopas maagaasi hind kaks korda, kuna naftahinnad on tõusnud.
Gazprom tegi pakkumise, et ostab ära kogu
Liibüa eksporti mineva nafta ja gaasi, millega suureneks veelgi Vene
gaasimonopoli kontroll Euroopa kütusetarnete üle.
Suurbritannias jätkasid majade hinnad
juulis langust, näidates suurimat üheaastast langust alates kinnisvaraturu
kokkukukkumisest 1990 aastate alguses
Vene sõltumatuid gaasitootjaid toetas täna
Vene asepeaministri soov lõdvendada Gazpromi haaret. Saagikuse kasv aitas
tõusule teraviljatootja Razgulay aktsiahinna.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.