Täna tutvustasid õlletootjad enda tellitud
uuringut, millest A. Le Coqi juhi Tarmo Noobi väitel selgus, et õlle
reklaamimine ei mõjuta üldse õlle tarbimist.
Ma ei ole alkoholireklaami keelustamise poolt, aga sellise väite peale tekkis küll soov õllereklaam ära keelata, sest mulle meeldib õlut juua. Kui reklaam ei aita tarbimist suurendada, siis ma ei taha ka maksta kinni õlletehase reklaamikulusid.
Noop ütles, et reklaamitakse selleks, et uusi tooteid tutvustada. Nõus. Aga A. Le Coq Premiumi ja Saku Originaali reklaamimisest võiks küll loobuda ning selle asemel mõlema märjukese hinda alandada. Seda saaks teha muidugi eeldusel, et õlletöötajad ise ka usuvad seda, mida nad täna pressikonverentsil rääkisid.
Seotud lood
Eesti Õlletootjate Liidu tellimusel
valminud Eesti inimeste õlletarbimise uuringust selgus, et ajalised
müügipiirangud ei õigusta ennast.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.