Saku Õlletehase suurim eraisikust aktsionär
Rain Lõhmus ütles täna aripaev.ee-le, et otsustas võtta vastu Carlsbergi
ülevõtmispakkumise ning oma aktsiad maha müüa.
"Minu majanduslike huvide keskus on Eestist väljas, seepärast ma ei võitle viimase veretilgani selle hinna eest," vastas Lõhmus aripaev.ee küsimusele, kas ta jäi rahule 12,4 eurose (194 kroonise) hinnaga.
Lõhmusele kuulub üle 200 000 Saku aktsia ehk umbes 2,5 protsenti kogu ettevõttest. Praeguse Carlsbergi pakkumise juures, mis oli 194 krooni (12,4 eurot), saab Lõhmus ligi 40 miljonit krooni.
Lõhmus ütles, et ta investeerib saadud raha väljapoole Eestit, kuid ei soostunud avaldama, kuhu täpsemalt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Seoses eile saabunud teatega, et Carlsberg
viib Saku Õlletehase Tallinna börsilt ära, ning sellele järgnenud
kommentaaridega teatab Carlsberg täna, et Saku nimi jääb endiselt Sakuks.
Kuigi Saku valitsev aktsionär Carlsberg
teatas kõigest kaks kuud tagasi, et nende eesmärgiks pole Saku Õlletehase
väikeaktsionäride väljaostmine, valmistatakse praegu agaralt ette Tallinna
börsilt väljumist.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.