Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
(MKM) saatis eile Justiitsministeeriumile kooskõlastamiseks Ehitusseaduse ja
planeerimisseaduse muutmise eelnõu, millest tulenevalt peavad 2025. aastal kõik
Eesti hooned vastama energiatõhususe miinimumnõuetele.
„Seda peame me loomulikuks, et autot ostes uurime, kui palju see kütust võtab. Maja või korteri puhul aga energiakulu selle hinnas ei arvestata. Eelnõu peaks sellise olukorra muutumisele kaasa aitama,“ ütles majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.
MKM pakub välja ka tegevuskava, et 2013. aastaks suurendada energiasäästu nõudeid uutele ja oluliselt rekonstrueeritavatele hoonetele kolmandiku võrra.
„See on väga ambitsioonikas eesmärk, arvestades meie elamufondi ja hoonete seisu,“ kommenteeris Parts. „Need sammud on aga möödapääsmatud, kuna meil kulub hoonete energiavajaduste rahuldamiseks ligi pool Eestis tarbitavast energiast.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Küttesüsteemidega tegeleva ettevõtte
Küttemaailm juhataja Frank Õim nentis, et energiaressursid on Eesti
väliskaubandusbilansi defitsiidi põhjustajad ja seetõttu tervitab ta majandus-
ja kommunikatsiooniministeeriumi energiasäästlikkuse eelnõu.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.