Saksamaa parlamendi alamkoda Bundestag
andis rohelise tule valitsuse plaanile müüa 24,9 protsenti Deutsche Bahn’i
aktsiatest erainvestoritele.
Plaani järgi erastatakse veerand Euroopa suurima raudteeoperaatori reisijateveo-, logistika- ja teenusteärist. Teed ja jaamad jäävad riigile, vahendas postimees.ee. Investeerimispangad ennustavad, et aktsiate müügist saadakse 5 kuni 8 miljardit eurot.
Kaks kolmandikku saadavast rahast reinvesteeritakse infrastruktuuri projektidesse. Ülejäänu läheb riigile, valitsus loodab aktsiad müüa novembris ja detsembris.
Deutsche Bahn’is töötab 237000 inimest. Eelmisel aastal sõitis ettevõtte rongidega 1,8 miljardit reisijat, Deutsche Bahn’i käive oli mullu 31,3 miljardit eurot.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tänase seisuga on raudteesektoris
koondatud juba üle 300 töötaja, kuid eeldatavasti kaotab töökoha veel 500
inimest. Raudteelaste ametiühing otsustas pikettida.
Eesti Raudteelaste ametiühing koguneb homme
hommikul valitsuse ette, et piketeerida Eesti Raudtee lagunemise vastu.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.