Balti riikide ajaloo suurim ettevõtete
liitumistehing koguväärtusega 2,1 miljardit eurot (ligi 33 mld kr) sõlmiti eile.
Selle tehinguga liideti kolm Leedu elektriettevõtet üheks uueks firmaks LEO LT (Lithuanian Electricity Organization), teatati aripaev.ee-le.
Tegemist oli mahult suurima liitumiste ja ülevõtmiste tehinguga, mis on kunagi Balti riikides teostatud. Leedu riiki nõustas tehingu juures investeerimispank Evli.
LEO LT loomise eesmärk on suurendada piirkonna energiasõltumatust ning tagada Leedu turvaline ja efektiivne energiavarustatus. LEO LT osaleb ka Leedu uue tuumajaama ehitamisel ja rajab elektriühendused Leedust Rootsi ning Poolasse..
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Oleme väga rahul, et meil oli võimalus nõustada Leedu valitsust siinsele piirkonnale niivõrd olulise tehingu sõlmimisel. See tehing on ka Evli jaoks ajalooline. Saime rakendada oma pikaajalisi kogemusi erastamistel ning energiasektori liitumiste ja ülevõtmiste alal Balti riikides,” sõnas Evli Securities Balti juhatuse esimees Aidas Galubickas.
Seotud lood
Eesti on Euroopa Liidu odavaimate riikide
seas nii bensiini, gaasi kui elektri hinna poolest. Vaid diiselkütte
hind jääb Euroopa riikide keskmise taseme lähedale.
Eesti-Soome merekaabli Estlinki kaudu jõudis
elekter esmakordselt Skandinaaviast Leetu, vahendas BBN.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.