Leedu taotleb Euroopa Liidult Ignalina
tuumajaama sulgemise edasilükkamist, et vähendada energiasõltuvust Venemaast,
ütles Leedu peaminister Gediminas Kirkilas.
Leedu lubas liitumiskõnelustel Euroopa Liiduga jaama tuleval aastal sulgeda. Täna ütles Leedu peaminister Prahas toimunud tuumaenergeetika alasel seminaril, et jaama sulgemise järel ähvardab Leedut järsk elektrihinna tõus ja võimalikud elektrikatkestused, vahendas Bloomberg.
Leedu loodab jaama sulgemise osas ELiga kompromissile jõuda. Ignalina jaam võiks veel 2012. aastani ohutult elektrit toota, ütles Kirkilas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Leedu energiafirma on huvitatud Ignalina
tuumajaama remondi ajal elektri ostmisest ka Eestist, Eesti Energiast on ka juba
müügipakkumine tehtud.
Leedu tööstustoodang kasvas võrreldes
eelmise aasta aprilliga 15,7 protsenti, mis vähendab kahtlusi, et Baltimaade
majandus jaheneb järsult.
Leedu majanduskasv võib aeglustuda kolme
protsentpunkti võrra peale riigi ainsa tuumajaama sulgemist 2009. aasta
lõpus, ütles Leedu Panga juhtiv majandusteadlane Raimondas Kuodis.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.