Rootsi pangad tegid täna börsil vähikäiku
uudise peale, et Eesti majanduskasv on esimeses kvartalis järsult
pidurdanud.
Eesti aja järgi kell 15.15 oli SEB panga aktsia 4,2 protsendiga miinuses tasemel 140,5 Rootsi krooni, Swedbank oli tagurdanud 4,1% 151,5 Rootsi kroonile. Nordea, mis on Balti turul tagasihoidlikumalt esindatud, oli tagurdanud 2,2% - aktsia maksis 101,6 Rootsi krooni. Handelsbanken oli 2,1% miinuses.
Oodatust kehvem oli ka läinud nädala lõpus avaldatud Läti esimeses kvartali 3,6%ne majanduskasv.
„Minu arvates on see väga negatiivne. Isegi kui kiire jahtumine oli ootuspärane, ei usu ma, et analüütikute aastaprognoosid nüüd enam täis tulevad,“ kommenteeris Rootsi majandusuudiste portaalile di.se ABG Sundal Colliers analüütik Rickard Henze. „Järjest lähemale jõuab olukord, mida pangad defineerivad kui mürtsuga maandumist. See on järgmiste kuude kõneaine ning on suur risk, et see saab rõhuma kui märg tekk nende firmade aktsiatel, mis on Balti riikides aktiivsed,“ jätkas ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Esialgsel hinnangul kasvas Eesti
sisemajanduse koguprodukt (SKP) 2008. aasta I kvartalis eelmise aasta sama
kvartaliga võrreldes 0,4%, teatas statistikaamet.
Ülemaailmne krediidikriis hakkab mõjutama
ka Rootsit, kus alates sügisest on märgata suurenevat tööpuudust.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.